18 Single Default
02.01.2023

Szybkie odchudzanie – poznaj 5 niezawodnych trików

1. Nie zapominaj o śniadaniu. Osoby, które nie stosują się do tej zasady, popełniają największy błąd. Musisz mieć świadomość, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia, który dostarcza niezbędną energięna początek dnia. Jeżeli tego nie zrobisz – albo sięgniesz po tuczącą przekąskę, albo po prostu w kolejnych godzinach zjesz podwójną porcję. A to jest niezdrowe i niweczy efekty odchudzania.

2. Pij szklankę wody przed posiłkiem. Dzięki temu, zanim jeszcze cokolwiek zjesz, wypełnisz swój żołądek. W efekcie spożyjesz znacznie mniejszą porcję dania, a nie będziesz odczuwać głodu. Jest to sztuczka bardzo często praktykowana, która sprawdza się w każdym przypadku. Pozwala bowiem na oszukanie mózgu, który dostaje sygnał o napełnieniu żołądka.

3. Wspomóż się supresantami apetytu. Od dawna wiadomo, że niektóre substancje pomagają stłumić apetyt. Jeżeli nie możesz opanować swojej chęci na jedzenie, supresanty apetytu sprawdzą się doskonale. Dzięki odpowiednim substancjom oddziałują na ośrodek głodu i sytości, zmniejszając uczucie apetytu. Wśród dobrych supresantów apetytu pojawia się m.in. hoodia gordonii.

4. Postaw na fat-burnery. Są to tabletki na odchudzanie, których zażywanie (w połączeniu z aktywnością fizyczną), pozwala na szybsze zredukowanie tkanki tłuszczowej. Zawarte w nich substancje mogą działać m.in. poprzez zmniejszanie wchłaniania węglowodanów. W ten sposób organizm musi czerpać energię ze zgromadzonych w tkance tłuszczowej zapasów. Na takiej zasadzie działają m.in. preparaty, których głównym składnikiem jest zielona kawa.

5. Pozbądź się słodkich i kalorycznych przekąsek. Jeżeli nic takiego nie będzie znajdować się w zasięgu Twoich rąk i oczu, uchronisz się przed porcją niepotrzebnych kalorii. Szybko przekonasz się, że jeśli czegoś nie masz w domu, nie chcesz po to sięgać.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Jak schudnąć? Poradnik dla mężczyzn
2 lipca, 2023

Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni nie czują się dobrze z nadmiarem kilogramów. Dlatego i oni coraz chętniej decydują się na różnorodne kuracje odchudzające. Jeżeli i Ty chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, do których warto się dostosować

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak zahamować apetyt?
2 września, 2022

Dla wielu osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów największym problemem jest nadmierny apetyt. Dostarczanie zbyt dużej dawki kalorii, przekraczającej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, odpowiada za dodatkowe kilogramy. Stąd dość często pojawiające się pytanie brzmi: jak stłumić apetyt?

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Prawdy i mity o odchudzaniu
2 grudnia, 2022

Jeżeli przymierzasz się do rozpoczęcia kuracji odchudzającej, z pewnością masz już pewną wiedzę dotyczącą walki z nadmiarem kilogramów. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie informacje są słuszne. Wokół odchudzania narosło bowiem wiele mitów. Czas więc rozwiać wątpliwości.

Czytaj więcej arr