18 Single Default
02.01.2023

Szybkie odchudzanie – poznaj 5 niezawodnych trików

1. Nie zapominaj o śniadaniu. Osoby, które nie stosują się do tej zasady, popełniają największy błąd. Musisz mieć świadomość, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia, który dostarcza niezbędną energięna początek dnia. Jeżeli tego nie zrobisz – albo sięgniesz po tuczącą przekąskę, albo po prostu w kolejnych godzinach zjesz podwójną porcję. A to jest niezdrowe i niweczy efekty odchudzania.

2. Pij szklankę wody przed posiłkiem. Dzięki temu, zanim jeszcze cokolwiek zjesz, wypełnisz swój żołądek. W efekcie spożyjesz znacznie mniejszą porcję dania, a nie będziesz odczuwać głodu. Jest to sztuczka bardzo często praktykowana, która sprawdza się w każdym przypadku. Pozwala bowiem na oszukanie mózgu, który dostaje sygnał o napełnieniu żołądka.

3. Wspomóż się supresantami apetytu. Od dawna wiadomo, że niektóre substancje pomagają stłumić apetyt. Jeżeli nie możesz opanować swojej chęci na jedzenie, supresanty apetytu sprawdzą się doskonale. Dzięki odpowiednim substancjom oddziałują na ośrodek głodu i sytości, zmniejszając uczucie apetytu. Wśród dobrych supresantów apetytu pojawia się m.in. hoodia gordonii.

4. Postaw na fat-burnery. Są to tabletki na odchudzanie, których zażywanie (w połączeniu z aktywnością fizyczną), pozwala na szybsze zredukowanie tkanki tłuszczowej. Zawarte w nich substancje mogą działać m.in. poprzez zmniejszanie wchłaniania węglowodanów. W ten sposób organizm musi czerpać energię ze zgromadzonych w tkance tłuszczowej zapasów. Na takiej zasadzie działają m.in. preparaty, których głównym składnikiem jest zielona kawa.

5. Pozbądź się słodkich i kalorycznych przekąsek. Jeżeli nic takiego nie będzie znajdować się w zasięgu Twoich rąk i oczu, uchronisz się przed porcją niepotrzebnych kalorii. Szybko przekonasz się, że jeśli czegoś nie masz w domu, nie chcesz po to sięgać.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Najczęstsze błędy uniemożliwiające skuteczne odchudzanie
2 maja, 2022

Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, ale zawsze znajdzie się jakaś przeszkoda, która Ci to uniemożliwia? Próbujesz, ale jesteś w stanie wytrwać w swoich postanowieniach zaledwie kilka dni?

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Śniadanie – podstawa skutecznego odchudzania
2 marca, 2023

Osoby, które miały w swoim życiu epizod związany z próbą zrzucenia kilogramów, wiedzą jak trudne i pracochłonne to zajęcie. Wymaga naprawdę silnej woli, rozwagi, wiedzy na temat zdrowego odżywiania i chęci do uprawiania sportu albo chociaż codziennych ćwiczeń w domu.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak przyspieszyć działanie diet odchudzających?
2 listopada, 2022

Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, z pewnością stosujesz jakąś dietę. Jest to podstawą doprowadzenia organizmu do deficytu energetycznego, co skutkuje utratą masy ciała. Miej jednak świadomość, że efekty kuracji odchudzającej można przyspieszyć. Oto kilka podpowiedzi.

Czytaj więcej arr