21 Single Default
02.03.2023

Śniadanie – podstawa skutecznego odchudzania

Często niestety bywa tak, że do odchudzania podchodzimy nieumiejętnie i brakuje nam podstawowej wiedzy na temat racjonalnego odżywiania. Jednym z błędów bardzo często popełnianych przez odchudzające się osoby jest rezygnacja ze spożywania śniadań.

 

Niestety, niektórym wydaje się, że dieta to swego rodzaju wyścigi czy zawody. Starają się zjeść jak najmniej i są dumni, że pierwszy posiłek spożyli w porze popołudniowej. Niestety nasz organizm bardzo nie lubi takiego traktowania i w takim przypadku nie jest skłonny do współpracy. Powinniśmy raz na zawsze zapamiętać, że śniadanie to niebywale ważny posiłek i od niego zależy jakość całego dnia oraz skuteczność naszej diety.

 

Często jest tak, że tłumaczymy się brakiem czasu na zjedzenie śniadania. Rzeczywiście poranny pośpiech i natłok obowiązków nie ułatwiają celebrowania pierwszego posiłku. Mimo wszystko warto jednak wstać kilkanaście minut wcześniej, aby w spokoju zjeść coś pożywnego i zdrowego. Przed nami cały dzień pracy i nauki i właśnie rano potrzebujemy dużej dawki energii, aby sprostać codziennym wyzwaniom. Dietetycy twierdzą nawet, że śniadanie powinno stanowić 35% wszystkich kalorii jakie spożyjemy w ciągu dnia. Zalecenia te są poparte badaniami – udowodniono, że osoby, które regularnie spożywają śniadania, są mniej narażone na szybkie przybieranie na wadze niż osoby rezygnujące ze śniadań lub spożywające je nieregularnie.

 

Najlepszym pomysłem na zdrowe i wartościowe śniadanie jest ciemne pieczywo z dużą ilością nabiału i warzyw, mleko, jajka, płatki śniadaniowe czy musli z jogurtem naturalnym. Pamiętajmy, że śniadanie szczególnie spożywane w towarzystwie najbliższych to naprawdę przyjemny i zdrowy początek dnia i podstawa skutecznego odchudzania.

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?
2 stycznia, 2024

Chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, likwidując tkankę tłuszczową? Wcale nie musisz głodować. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek. Dzięki nim spalanie tłuszczu może przebiegać znacznie szybciej. Sprawdź, jak osiągniesz ten cel.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – to możliwe !
2 października, 2022

Walka ze zbędnymi kilogramami wcale nie jest łatwa. Bardzo często wymaga sporych wyrzeczeń, dlatego tak niewielu osobom udaje się dotrwać do końca kuracji. Często plany niweczy efekt jo-jo, który pojawia się zaraz po zakończeniu drastycznej diety. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie nie może być skuteczne. Sekret tkwi w odpowiednim podejściu do walki z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Owoce, które pomagają schudnąć
2 marca, 2023

Walka z nadmiarem kilogramów wcale łatwa nie jest. Konieczność stosowania się do określonych zasad sprawia, że większość z nas po kilku dniach nie jest w stanie wytrwać postanowieniach diety. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kuracji odchudzającej.

Czytaj więcej arr