21 Single Default
02.03.2023

Śniadanie – podstawa skutecznego odchudzania

Często niestety bywa tak, że do odchudzania podchodzimy nieumiejętnie i brakuje nam podstawowej wiedzy na temat racjonalnego odżywiania. Jednym z błędów bardzo często popełnianych przez odchudzające się osoby jest rezygnacja ze spożywania śniadań.

 

Niestety, niektórym wydaje się, że dieta to swego rodzaju wyścigi czy zawody. Starają się zjeść jak najmniej i są dumni, że pierwszy posiłek spożyli w porze popołudniowej. Niestety nasz organizm bardzo nie lubi takiego traktowania i w takim przypadku nie jest skłonny do współpracy. Powinniśmy raz na zawsze zapamiętać, że śniadanie to niebywale ważny posiłek i od niego zależy jakość całego dnia oraz skuteczność naszej diety.

 

Często jest tak, że tłumaczymy się brakiem czasu na zjedzenie śniadania. Rzeczywiście poranny pośpiech i natłok obowiązków nie ułatwiają celebrowania pierwszego posiłku. Mimo wszystko warto jednak wstać kilkanaście minut wcześniej, aby w spokoju zjeść coś pożywnego i zdrowego. Przed nami cały dzień pracy i nauki i właśnie rano potrzebujemy dużej dawki energii, aby sprostać codziennym wyzwaniom. Dietetycy twierdzą nawet, że śniadanie powinno stanowić 35% wszystkich kalorii jakie spożyjemy w ciągu dnia. Zalecenia te są poparte badaniami – udowodniono, że osoby, które regularnie spożywają śniadania, są mniej narażone na szybkie przybieranie na wadze niż osoby rezygnujące ze śniadań lub spożywające je nieregularnie.

 

Najlepszym pomysłem na zdrowe i wartościowe śniadanie jest ciemne pieczywo z dużą ilością nabiału i warzyw, mleko, jajka, płatki śniadaniowe czy musli z jogurtem naturalnym. Pamiętajmy, że śniadanie szczególnie spożywane w towarzystwie najbliższych to naprawdę przyjemny i zdrowy początek dnia i podstawa skutecznego odchudzania.

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Jak schudnąć bez efektu jo-jo?
2 sierpnia, 2023

Dążenie do szybkiej utraty zbędnych kilogramów najczęściej kończy się efektem jo-jo. Wynika to przede wszystkim ze stosowania bardzo drastycznych diet odchudzających, które do minimum ograniczają spożycie posiłków. Warto jednak mieć świadomość, że chęć utraty masy ciała w krótkim czasie wcale nie musi oznaczać efektu jo-jo. Oto kilka cennych porad.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Owoce, które pomagają schudnąć
2 marca, 2023

Walka z nadmiarem kilogramów wcale łatwa nie jest. Konieczność stosowania się do określonych zasad sprawia, że większość z nas po kilku dniach nie jest w stanie wytrwać postanowieniach diety. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kuracji odchudzającej.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Zielona kawa jako uzupełnienie aktywności fizycznej
2 lutego, 2022

Zależy Ci na uzyskaniu szybkich efektów odchudzania? Nie koncentruj się wyłącznie na aktywności fizycznej. Dzięki połączeniu ćwiczeń z suplementacją zieloną kawą, możesz osiągnąć nieprawdopodobne rezultaty. Sprawdź, jak uzyskać takie rezultaty.

Czytaj więcej arr