12 Single Default
02.05.2022

Najczęstsze błędy uniemożliwiające skuteczne odchudzanie

Poznaj najczęstsze błędy, które stanowią poważną przeszkodę w efektywnym odchudzaniu. Jeśli je wyeliminujesz, walka z nadmiarem kilogramów wcale nie będzie taka trudna.

1. Brak Ci motywacji

Okazuje się, że największym problemem jest brak motywacji. Dzięki niej naprawdę można pokonać swoje słabości i oprzeć się pokusie podjadania czy niezdrowego odżywiania. Jeśli chcesz schudnąć, musisz mieć motywację, jakąkolwiek. Może to być zbyt ciasna sukienka, którą chciałabyś założyć. Może to być zbyt ciasny garnitur, w którym kiedyś świetnie się prezentowałeś. Każdy powód jest dobry, żeby schudnąć. Trzeba tylko chcieć.

 

2. Odchudzanie odkładasz na później

Jeśli zawsze znajdziesz sobie wymówkę, by opóźnić moment rozpoczęcia kuracji odchudzającej, nigdy nie pozbędziesz się nadmiaru kilogramów. Dlatego jeżeli zamierzasz schudnąć z sukcesem, podaj konkretną datę rozpoczęcia odchudzania i trzymaj się swoich planów.

 

3. Stosujesz zbyt drastyczne diety

Co prawda dzięki nim można osiągnąć zadowalające rezultaty znacznie szybciej, jednak takie efekty są krótkotrwałe. Jeśli głodujesz, po kilku dniach nie będziesz w stanie wytrzymać takiego reżimu. W rezultacie bardzo szybko powrócisz do dawnych nawyków żywieniowych, co skończy się efektem jo-jo.

Jeżeli chcesz schudnąć, najlepiej złych przyzwyczajeń wyzbywaj się stopniowo. Nie rzucaj się od razu „na głęboką wodę”, ponieważ ciężko będzie Ci wytrwać w postanowieniach. Od dawna wiadomo, że stopniowe odchudzanie daje najlepsze rezultaty.

 

4. Liczysz wyłącznie na działanie tabletek odchudzających

Tabletki odchudzające to dobra pomoc w walce z nadmiarem kilogramów. Jednak bardzo częstym błędem jest poleganie wyłącznie na ich działaniu. Zażywanie preparatów przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej nie daje żadnych efektów, jeśli nie połączy się tego z aktywnością fizyczną.

Jeśli zależy Ci na utracie kilogramów ze „wspomaganiem”, nie możesz polegać jedynie na tabletkach. Połącz ich łykanie z racjonalnym odżywieniem oraz ćwiczeniami, a efekty Cię zadowolą.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Jak schudnąć? Poradnik dla mężczyzn
2 lipca, 2023

Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni nie czują się dobrze z nadmiarem kilogramów. Dlatego i oni coraz chętniej decydują się na różnorodne kuracje odchudzające. Jeżeli i Ty chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, do których warto się dostosować

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Najpopularniejsze składniki tabletek na odchudzanie
2 maja, 2023

Tabletki na odchudzanie to doskonały sposób na uzyskanie szczupłej sylwetki w znacznie krótszym czasie. Stanowią świetną metodę wspomagania typowych kuracji odchudzających, pozwalając na doprowadzenie do deficytu energetycznego. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie tabletki na odchudzanie wykazują jednakową skuteczność. Poniżej prezentujemy składniki najpopularniejszych preparatów wspomagających walkę z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak przyspieszyć działanie diet odchudzających?
2 listopada, 2022

Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, z pewnością stosujesz jakąś dietę. Jest to podstawą doprowadzenia organizmu do deficytu energetycznego, co skutkuje utratą masy ciała. Miej jednak świadomość, że efekty kuracji odchudzającej można przyspieszyć. Oto kilka podpowiedzi.

Czytaj więcej arr