16 Single Default
02.12.2022

Prawdy i mity o odchudzaniu

Stres nie ma wpływu na odchudzanie

Mit. Okazuje się, że osoby zestresowane, łatwiej tyją. Odpowiada za to wzmożone wydzielanie kortyzolu – hormonu stresu, który powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej zwłaszcza w okolicach brzucha.

Jeśli się stresujesz, na pewno nie schudniesz. Wręcz przeciwnie, możesz przybierać na wadze.

Ważna jest ilość posiłków

Prawda. Nie od dziś wiadomo, że skuteczna kuracja odchudzająca nie polega na głodowaniu. Istotne znaczenie ma regularne dostarczanie pożywienia. Dzięki temu tempo przemiany materii nie zostaje opóźnione. Zaleca się jeść częściej, ale mniejsze porcje. W ten sposób organizm przyzwyczaja się do pewnej cykliczności, efektem czego jest podkręcenie metabolizmu.

Jeżeli chcesz schudnąć, spożywaj nawet 4-5 posiłków co 2-3 godziny. Najważniejsze jest bowiem to, by nie dopuścić do głodu. Wówczas może się to skończyć podjadaniem, co prowadzi do przybierania na wadze.

Tabletki na odchudzanie nie działają

Mit. Tabletki na odchudzanie wykazują ogromną skuteczność. Wspomagają każdą kurację odchudzającą, pozwalając na uzyskanie zadowalających rezultatów w znacznie krótszym czasie. Warto jednak mieć świadomość, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy ich zażywanie będzie połączone z odpowiednim (zdrowym) odżywianiem oraz minimalnym wysiłkiem fizycznym.

Wśród tabletek na odchudzanie można wyróżnić tzw. supresanty apetytu oraz tzw. fat-burnery. Dzięki nim można albo stłumić apetyt, albo przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.

Jeśli chcesz schudnąć bezpiecznie i skutecznie, polecane są szczególnie preparaty zawierające m.in. zieloną kawę, jagody Acai, afrykańskie mango, chrom, ekstrakt z Garcinia Cambogia.

To zaledwie kilka prawd i mitów, które dotyczą odchudzania. Pamiętaj, by do każdej informacji podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu. Wtedy unikniesz nieprzyjemnego rozczarowania.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Najmodniejsze tabletki na odchudzanie
2 lutego, 2023

Tabletki na odchudzanie to doskonały sposób, by wzmocnić skuteczność zaplanowanej kuracji odchudzającej. By mieć jednak pewność tego, że wybrany preparat rzeczywiście pomoże schudnąć, warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. Oto kilka propozycji, jeśli chodzi o najmodniejsze środki wspomagające odchudzanie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?
2 stycznia, 2024

Chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, likwidując tkankę tłuszczową? Wcale nie musisz głodować. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek. Dzięki nim spalanie tłuszczu może przebiegać znacznie szybciej. Sprawdź, jak osiągniesz ten cel.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Owoce, które pomagają schudnąć
2 marca, 2023

Walka z nadmiarem kilogramów wcale łatwa nie jest. Konieczność stosowania się do określonych zasad sprawia, że większość z nas po kilku dniach nie jest w stanie wytrwać postanowieniach diety. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kuracji odchudzającej.

Czytaj więcej arr