13 Single Default
02.09.2022

Jak zahamować apetyt?

Odżywiaj się racjonalnie

Jeżeli chcesz zapanować nad apetytem, musisz odżywiać się racjonalnie. Bardzo ważne jest zastąpienie węglowodanów prostych węglowodanami złożonymi. Są one rozkładane znacznie wolniej, dlatego pozwalają na zachowanie uczucia sytości przez długi czas. Jeżeli natomiast Twoja dieta obfituje w węglowodany proste, wówczas dochodzi do szybkiego spadku poziomu cukru we krwi, co potęguje apetyt.

W Twojej diecie nie powinno zabraknąć m.in. produktów pełnoziarnistych. Jadłospis urozmaić także owocami i warzywami. Są one ważne jeszcze z jeszcze jednego powodu – zawierają sporą dawkę błonnika. On, jako substancja balastowa, reguluje pracę jelit, a jednocześnie hamuje apetyt. A to dlatego, że pod wpływem wody pęcznieje w żołądku.

Postaw na bezpieczne supresanty apetytu

By stłumić apetyt, możesz zdecydować się na odpowiednie tabletki odchudzające. Pamiętaj jednak, by wybierać wyłącznie bezpieczne preparaty. Choć środki zawierające żywiczan fenterminy czy orlistat należą do grupy silnych leków anorektycznych, stanowią poważne zagrożenie zdrowia. Na szczęście na rynku dostępne są inne specyfiki – legalne. Zawierają naturalne substancje, które w sposób bezpieczny tłumią apetyt. Wpływają na przekształcenie mechanizmu głodu w mechanizm sytości, likwidując głód. Nie uzależniają, więc z powodzeniem możesz stosować je przez długi czas.

Możesz także wybrać preparaty, które zapobiegają podjadaniu między posiłkami. Tutaj doskonale sprawdza się zielona kawa, która – dzięki zawartości kwasu chlorogenowego – zapobiega poposiłkowemu spadkowi glukozy.

Ćwiczy, by doprowadzić do deficytu energetycznego

A jeśli nie możesz powstrzymać się od jedzenia, zacznij ćwiczyć. Dzięki aktywności fizycznej możesz doprowadzić do deficytu energetycznego. Wówczas schudniesz z łatwością, bez żadnych większych ograniczeń.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – to możliwe !
2 października, 2022

Walka ze zbędnymi kilogramami wcale nie jest łatwa. Bardzo często wymaga sporych wyrzeczeń, dlatego tak niewielu osobom udaje się dotrwać do końca kuracji. Często plany niweczy efekt jo-jo, który pojawia się zaraz po zakończeniu drastycznej diety. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie nie może być skuteczne. Sekret tkwi w odpowiednim podejściu do walki z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Najpopularniejsze składniki tabletek na odchudzanie
2 maja, 2023

Tabletki na odchudzanie to doskonały sposób na uzyskanie szczupłej sylwetki w znacznie krótszym czasie. Stanowią świetną metodę wspomagania typowych kuracji odchudzających, pozwalając na doprowadzenie do deficytu energetycznego. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie tabletki na odchudzanie wykazują jednakową skuteczność. Poniżej prezentujemy składniki najpopularniejszych preparatów wspomagających walkę z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Poznaj sekret skutecznego odchudzania
2 czerwca, 2023

Każdy chciałby poznać sekret szybkiego pozbywania się nadmiaru kilogramów. Nie trzeba by było się ograniczać, jeśli chodzi o jedzenie, ponieważ -znając tajemnicze sztuczki, można by było szybko wyeliminować nadprogramowe kalorie. Niestety cudów nie ma, więc koniecznością jest odchudzanie. Oto kilka sekretów skutecznej walki z nadwagą.

Czytaj więcej arr