13 Single Default
02.09.2022

Jak zahamować apetyt?

Odżywiaj się racjonalnie

Jeżeli chcesz zapanować nad apetytem, musisz odżywiać się racjonalnie. Bardzo ważne jest zastąpienie węglowodanów prostych węglowodanami złożonymi. Są one rozkładane znacznie wolniej, dlatego pozwalają na zachowanie uczucia sytości przez długi czas. Jeżeli natomiast Twoja dieta obfituje w węglowodany proste, wówczas dochodzi do szybkiego spadku poziomu cukru we krwi, co potęguje apetyt.

W Twojej diecie nie powinno zabraknąć m.in. produktów pełnoziarnistych. Jadłospis urozmaić także owocami i warzywami. Są one ważne jeszcze z jeszcze jednego powodu – zawierają sporą dawkę błonnika. On, jako substancja balastowa, reguluje pracę jelit, a jednocześnie hamuje apetyt. A to dlatego, że pod wpływem wody pęcznieje w żołądku.

Postaw na bezpieczne supresanty apetytu

By stłumić apetyt, możesz zdecydować się na odpowiednie tabletki odchudzające. Pamiętaj jednak, by wybierać wyłącznie bezpieczne preparaty. Choć środki zawierające żywiczan fenterminy czy orlistat należą do grupy silnych leków anorektycznych, stanowią poważne zagrożenie zdrowia. Na szczęście na rynku dostępne są inne specyfiki – legalne. Zawierają naturalne substancje, które w sposób bezpieczny tłumią apetyt. Wpływają na przekształcenie mechanizmu głodu w mechanizm sytości, likwidując głód. Nie uzależniają, więc z powodzeniem możesz stosować je przez długi czas.

Możesz także wybrać preparaty, które zapobiegają podjadaniu między posiłkami. Tutaj doskonale sprawdza się zielona kawa, która – dzięki zawartości kwasu chlorogenowego – zapobiega poposiłkowemu spadkowi glukozy.

Ćwiczy, by doprowadzić do deficytu energetycznego

A jeśli nie możesz powstrzymać się od jedzenia, zacznij ćwiczyć. Dzięki aktywności fizycznej możesz doprowadzić do deficytu energetycznego. Wówczas schudniesz z łatwością, bez żadnych większych ograniczeń.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – to możliwe !
2 października, 2022

Walka ze zbędnymi kilogramami wcale nie jest łatwa. Bardzo często wymaga sporych wyrzeczeń, dlatego tak niewielu osobom udaje się dotrwać do końca kuracji. Często plany niweczy efekt jo-jo, który pojawia się zaraz po zakończeniu drastycznej diety. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie nie może być skuteczne. Sekret tkwi w odpowiednim podejściu do walki z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Tabletki na odchudzanie – czy warto?
2 września, 2023

O odchudzaniu znacznie częściej myślą kobiety niż mężczyźni. To panie przede wszystkim dążą do tego, by uzyskać szczupłą sylwetkę – najlepiej bez większych wyrzeczeń. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się tabletki na odchudzanie. Ale czy rzeczywiście można na nich polegać, dążąc do ideału?

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak schudnąć bez efektu jo-jo?
2 sierpnia, 2023

Dążenie do szybkiej utraty zbędnych kilogramów najczęściej kończy się efektem jo-jo. Wynika to przede wszystkim ze stosowania bardzo drastycznych diet odchudzających, które do minimum ograniczają spożycie posiłków. Warto jednak mieć świadomość, że chęć utraty masy ciała w krótkim czasie wcale nie musi oznaczać efektu jo-jo. Oto kilka cennych porad.

Czytaj więcej arr