15 Single Default
02.11.2022

Jak przyspieszyć działanie diet odchudzających?

Wspomóż się supresantami apetytu

By walka z nadwagą przebiegła szybciej i bez większych wyrzeczeń, dobrze jest wspomóc się tzw. supresantami apetytu. Są to środki odchudzające, których zadaniem jest zahamowanie głodu. Wiadomo bowiem, że to nadmierna chęć jedzenia uniemożliwia osiągnięcie zadowalających rezultatów odchudzania.

Supresanty apetytu to specyfiki, które oddziałując na mechanizm głodu i sytości. Zawarte w tabletkach substancje wysyłają impuls do podwzgórza, będący informacją o wypełnieniu żołądka. W ten sposób (w dużym uproszczeniu) dochodzi do zamiany mechanizmu głodu w mechanizm sytości.

Dobre efekty, jeśli chodzi o tłumienie apetytu, daje hoodia gordonii. Wyciąg z oryginalnego afrykańskiego kaktusa jakiś czas temu stał się hitem w odchudzaniu. Zawarta w ekstrakcie substancja (p57) oszukuje mózg, dając sygnał o uczuciu sytości. Efekt? Jesz mniej, a mimo to nie odczuwasz głodu.

Ciekawe efekty może dawać także zielona kawa. Stanowi źródło kwasu chlorogenowego, który odpowiada za zapobieganie poposiłkowemu spadkowi poziomu cukru we krwi. W efekcie nie dopuszcza do podjadania między posiłkami, co jest częstą przyczyną ponadprogramowych kilogramów.

Zacznij ćwiczyć

Żeby doprowadzić do szybkiego deficytu energetycznego, a tym samym do przyspieszenia działania diet odchudzających, warto postawić na aktywność fizyczną. Ćwiczyć można w zasadzie wszystko. Nie ma tutaj żadnych wskazań i przeciwwskazań. Najważniejsze jest, by tracić kalorie.

Dobre efekty daje m.in. jazda na rowerze, jogging, pływanie. Są to aerobowe formy aktywności, które doskonale wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej. Ważne jest, by ćwiczyć systematycznie, bo tylko wtedy można osiągnąć zadowalające rezultaty.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Niepozorny składnik diety – woda
2 kwietnia, 2023

Powstało już bardzo wiele teorii i pomysłów dotyczących skutecznego odżywiania. Zainteresowani mają do wyboru cały szereg diet, z których mogą wybierać, tak aby dostosować je do swoich upodobań i stylu życia. Niektóre z nich wydają się nie działać, inne owszem, ale zaraz potem trzeba zmierzyć się z efektem jojo. Tylko niektóre okazują się naprawdę dobrze dobrane właśnie dla nas.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Odchudzanie z Acai Berry
2 grudnia, 2023

Chcesz schudnąć bezpiecznie i skutecznie, a przy tym poprawić swoją kondycję zdrowotną? Pozbądź się nadmiaru kilogramów dzięki Acai Berry. Te niewielkie owoce kryją w sobie ogromną moc, dzięki której spełnią się Twoje marzenia o szczupłej sylwetce.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak zahamować apetyt?
2 września, 2022

Dla wielu osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów największym problemem jest nadmierny apetyt. Dostarczanie zbyt dużej dawki kalorii, przekraczającej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, odpowiada za dodatkowe kilogramy. Stąd dość często pojawiające się pytanie brzmi: jak stłumić apetyt?

Czytaj więcej arr