15 Single Default
02.11.2022

Jak przyspieszyć działanie diet odchudzających?

Wspomóż się supresantami apetytu

By walka z nadwagą przebiegła szybciej i bez większych wyrzeczeń, dobrze jest wspomóc się tzw. supresantami apetytu. Są to środki odchudzające, których zadaniem jest zahamowanie głodu. Wiadomo bowiem, że to nadmierna chęć jedzenia uniemożliwia osiągnięcie zadowalających rezultatów odchudzania.

Supresanty apetytu to specyfiki, które oddziałując na mechanizm głodu i sytości. Zawarte w tabletkach substancje wysyłają impuls do podwzgórza, będący informacją o wypełnieniu żołądka. W ten sposób (w dużym uproszczeniu) dochodzi do zamiany mechanizmu głodu w mechanizm sytości.

Dobre efekty, jeśli chodzi o tłumienie apetytu, daje hoodia gordonii. Wyciąg z oryginalnego afrykańskiego kaktusa jakiś czas temu stał się hitem w odchudzaniu. Zawarta w ekstrakcie substancja (p57) oszukuje mózg, dając sygnał o uczuciu sytości. Efekt? Jesz mniej, a mimo to nie odczuwasz głodu.

Ciekawe efekty może dawać także zielona kawa. Stanowi źródło kwasu chlorogenowego, który odpowiada za zapobieganie poposiłkowemu spadkowi poziomu cukru we krwi. W efekcie nie dopuszcza do podjadania między posiłkami, co jest częstą przyczyną ponadprogramowych kilogramów.

Zacznij ćwiczyć

Żeby doprowadzić do szybkiego deficytu energetycznego, a tym samym do przyspieszenia działania diet odchudzających, warto postawić na aktywność fizyczną. Ćwiczyć można w zasadzie wszystko. Nie ma tutaj żadnych wskazań i przeciwwskazań. Najważniejsze jest, by tracić kalorie.

Dobre efekty daje m.in. jazda na rowerze, jogging, pływanie. Są to aerobowe formy aktywności, które doskonale wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej. Ważne jest, by ćwiczyć systematycznie, bo tylko wtedy można osiągnąć zadowalające rezultaty.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Śniadanie – podstawa skutecznego odchudzania
2 marca, 2023

Osoby, które miały w swoim życiu epizod związany z próbą zrzucenia kilogramów, wiedzą jak trudne i pracochłonne to zajęcie. Wymaga naprawdę silnej woli, rozwagi, wiedzy na temat zdrowego odżywiania i chęci do uprawiania sportu albo chociaż codziennych ćwiczeń w domu.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak wybrać najlepsze preparaty wspomagające odchudzanie?
2 listopada, 2023

Boom na tabletki odchudzające istnieje od dłuższego czasu. Dla wielu osób stanowią one wybawienie, pozwalające na pozbycie się nadmiaru kilogramów i uzyskanie szczupłej sylwetki. Chcąc mieć pewność zadowalających rezultatów, warto postawić na sprawdzone preparaty.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Prawdy i mity o odchudzaniu
2 grudnia, 2022

Jeżeli przymierzasz się do rozpoczęcia kuracji odchudzającej, z pewnością masz już pewną wiedzę dotyczącą walki z nadmiarem kilogramów. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie informacje są słuszne. Wokół odchudzania narosło bowiem wiele mitów. Czas więc rozwiać wątpliwości.

Czytaj więcej arr