24 Single Default
02.06.2023

Poznaj sekret skutecznego odchudzania

1. Sprecyzuj swój cel

Żeby schudnąć, tak naprawdę musisz tego chcieć. Trzeba sobie postanowić i określić swój cel. Wypowiedz głośno, że chcesz pozbyć się konkretnej liczby kilogramów. A następnie rób wszystko, by zrealizować swoje założenie.

2. Zmień podejście do jedzenia

Przybierasz na wadze, ponieważ Twój jadłospis obfituje w pożywienie, które nie sprzyja prawidłowej wadze. Dlatego też, jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów należy zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Jeżeli nie masz pojęcia, jak zdrowo się odżywiać, skorzystaj z pomocy dietetyka. Specjalista przygotuje specjalne dla Ciebie menu, dzięki któremu pozbędziesz się nadwagi. Możesz też skorzystać z gotowych diet odchudzających, jednak unikaj tych, które drastycznie obcinają ilość kalorii.

3. Postaw na najlepsze preparaty odchudzające

Na rynku pojawiło się wiele specyfików, zadaniem których jest wspomaganie procesu odchudzania. Tego typu preparaty działają dwojako. Jedne z nich przyczyniają się do przyspieszenia spalania tłuszczu. Inne odpowiadają za tłumienie głodu, a więc należą do grupy supresantów apetytu.

Środki odchudzające mogą zawierać w swoim składzie substancje, które pobudzają procesy termogenezy, a więc przyspieszają proces redukowania tkanki tłuszczowej. Jedną z najbardziej znanych substancji tego typu jest L-karnityna, która zaliczana jest do fat-burnerów. Dobrze jest też sięgnąć po specyfiki bazujące na właściwościach, jakie posiada zielona kawa. Odpowiada ona za zmniejszenie wchłaniania węglowodanów, co pozwala na przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej.

Wśród supresantów niezwykle popularna jest Hoodia, która tłumi apetyt, oszukując mózg.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Szybkie odchudzanie – poznaj 5 niezawodnych trików
2 stycznia, 2023

Marzysz o tym, by w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów? Obawiasz się jednak, że nagła utrata masy ciała będzie wiązać się z efektem jo-jo w przyszłości? Poznaj 5 najlepszych trików, dzięki którym przekonasz się, że szybkie odchudzanie jest tak naprawdę możliwe.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Prawdy i mity o odchudzaniu
2 grudnia, 2022

Jeżeli przymierzasz się do rozpoczęcia kuracji odchudzającej, z pewnością masz już pewną wiedzę dotyczącą walki z nadmiarem kilogramów. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie informacje są słuszne. Wokół odchudzania narosło bowiem wiele mitów. Czas więc rozwiać wątpliwości.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Najczęstsze błędy uniemożliwiające skuteczne odchudzanie
2 maja, 2022

Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, ale zawsze znajdzie się jakaś przeszkoda, która Ci to uniemożliwia? Próbujesz, ale jesteś w stanie wytrwać w swoich postanowieniach zaledwie kilka dni?

Czytaj więcej arr