24 Single Default
02.06.2023

Poznaj sekret skutecznego odchudzania

1. Sprecyzuj swój cel

Żeby schudnąć, tak naprawdę musisz tego chcieć. Trzeba sobie postanowić i określić swój cel. Wypowiedz głośno, że chcesz pozbyć się konkretnej liczby kilogramów. A następnie rób wszystko, by zrealizować swoje założenie.

2. Zmień podejście do jedzenia

Przybierasz na wadze, ponieważ Twój jadłospis obfituje w pożywienie, które nie sprzyja prawidłowej wadze. Dlatego też, jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów należy zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Jeżeli nie masz pojęcia, jak zdrowo się odżywiać, skorzystaj z pomocy dietetyka. Specjalista przygotuje specjalne dla Ciebie menu, dzięki któremu pozbędziesz się nadwagi. Możesz też skorzystać z gotowych diet odchudzających, jednak unikaj tych, które drastycznie obcinają ilość kalorii.

3. Postaw na najlepsze preparaty odchudzające

Na rynku pojawiło się wiele specyfików, zadaniem których jest wspomaganie procesu odchudzania. Tego typu preparaty działają dwojako. Jedne z nich przyczyniają się do przyspieszenia spalania tłuszczu. Inne odpowiadają za tłumienie głodu, a więc należą do grupy supresantów apetytu.

Środki odchudzające mogą zawierać w swoim składzie substancje, które pobudzają procesy termogenezy, a więc przyspieszają proces redukowania tkanki tłuszczowej. Jedną z najbardziej znanych substancji tego typu jest L-karnityna, która zaliczana jest do fat-burnerów. Dobrze jest też sięgnąć po specyfiki bazujące na właściwościach, jakie posiada zielona kawa. Odpowiada ona za zmniejszenie wchłaniania węglowodanów, co pozwala na przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej.

Wśród supresantów niezwykle popularna jest Hoodia, która tłumi apetyt, oszukując mózg.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Jak schudnąć bez efektu jo-jo?
2 sierpnia, 2023

Dążenie do szybkiej utraty zbędnych kilogramów najczęściej kończy się efektem jo-jo. Wynika to przede wszystkim ze stosowania bardzo drastycznych diet odchudzających, które do minimum ograniczają spożycie posiłków. Warto jednak mieć świadomość, że chęć utraty masy ciała w krótkim czasie wcale nie musi oznaczać efektu jo-jo. Oto kilka cennych porad.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak zahamować apetyt?
2 września, 2022

Dla wielu osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów największym problemem jest nadmierny apetyt. Dostarczanie zbyt dużej dawki kalorii, przekraczającej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, odpowiada za dodatkowe kilogramy. Stąd dość często pojawiające się pytanie brzmi: jak stłumić apetyt?

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Szybkie odchudzanie – poznaj 5 niezawodnych trików
2 stycznia, 2023

Marzysz o tym, by w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów? Obawiasz się jednak, że nagła utrata masy ciała będzie wiązać się z efektem jo-jo w przyszłości? Poznaj 5 najlepszych trików, dzięki którym przekonasz się, że szybkie odchudzanie jest tak naprawdę możliwe.

Czytaj więcej arr