22 Single Default
02.04.2023

Niepozorny składnik diety – woda

Jest jednak jeden element, który powinien przewijać się przez każdą skuteczną dietę i bez którego żadna dieta nie może się udać. Tym tajemniczym składnikiem jest najzwyklejsza w świecie woda. Co więcej jest to składnik diety, który praktycznie jako jedyny możemy przyjmować bez ograniczeń, a wręcz im więcej tym lepiej.

 

Pewnie wiele osób marzących o tym by szybko schudnąć zastanawia się jaką wodę wybrać. Odpowiedź jest prosta, zdecydowanie najbardziej korzystna dla naszego zdrowia jest niskozmineralizowana woda niegazowana. Lekarze i dietetycy starają się też odpowiedzieć na pytanie ile wody winien przyjmować dziennie dorosły człowiek. Wystarczającą dawką dla osoby zdrowej jest 1,5 litra w ciągu dnia. Natomiast już dla osoby, która jest w trakcie diety odchudzającej, ilość wypijanej wody powinna wzrosnąć do 2,5 litra na dzień.

 

Pozostaje jeszcze zadać sobie pytanie – dlaczego właśnie woda jest tak istotna w skutecznym odchudzaniu, jakie konkretne korzyści odnosi nasz organizm z jej picia. Woda ma niebagatelne znaczenie szczególnie w odniesieniu do dwóch narządów wątroby i nerek. Z jednej strony woda pełni ogromną rolę przy wydalaniu toksyn z naszego organizmu, z drugiej strony odciąża pracę wątroby, która aktywnie uczestniczy w procesach przemiany materii.

 

Dlatego kolejnym razem kiedy będziemy spragnieni, pomyślmy o tym, że zamiast słodkiego gazowanego napoju, dla naszej sylwetki zdecydowanie zdrowsza będzie zwykła woda niegazowana. Z pewnością dostarczymy dzięki jej spożywaniu wiele radości naszemu organizmowi , ale też samym sobie.

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Śniadanie – podstawa skutecznego odchudzania
2 marca, 2023

Osoby, które miały w swoim życiu epizod związany z próbą zrzucenia kilogramów, wiedzą jak trudne i pracochłonne to zajęcie. Wymaga naprawdę silnej woli, rozwagi, wiedzy na temat zdrowego odżywiania i chęci do uprawiania sportu albo chociaż codziennych ćwiczeń w domu.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Najczęstsze błędy uniemożliwiające skuteczne odchudzanie
2 maja, 2022

Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, ale zawsze znajdzie się jakaś przeszkoda, która Ci to uniemożliwia? Próbujesz, ale jesteś w stanie wytrwać w swoich postanowieniach zaledwie kilka dni?

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Odchudzanie z Acai Berry
2 grudnia, 2023

Chcesz schudnąć bezpiecznie i skutecznie, a przy tym poprawić swoją kondycję zdrowotną? Pozbądź się nadmiaru kilogramów dzięki Acai Berry. Te niewielkie owoce kryją w sobie ogromną moc, dzięki której spełnią się Twoje marzenia o szczupłej sylwetce.

Czytaj więcej arr