22 Single Default
02.04.2023

Niepozorny składnik diety – woda

Jest jednak jeden element, który powinien przewijać się przez każdą skuteczną dietę i bez którego żadna dieta nie może się udać. Tym tajemniczym składnikiem jest najzwyklejsza w świecie woda. Co więcej jest to składnik diety, który praktycznie jako jedyny możemy przyjmować bez ograniczeń, a wręcz im więcej tym lepiej.

 

Pewnie wiele osób marzących o tym by szybko schudnąć zastanawia się jaką wodę wybrać. Odpowiedź jest prosta, zdecydowanie najbardziej korzystna dla naszego zdrowia jest niskozmineralizowana woda niegazowana. Lekarze i dietetycy starają się też odpowiedzieć na pytanie ile wody winien przyjmować dziennie dorosły człowiek. Wystarczającą dawką dla osoby zdrowej jest 1,5 litra w ciągu dnia. Natomiast już dla osoby, która jest w trakcie diety odchudzającej, ilość wypijanej wody powinna wzrosnąć do 2,5 litra na dzień.

 

Pozostaje jeszcze zadać sobie pytanie – dlaczego właśnie woda jest tak istotna w skutecznym odchudzaniu, jakie konkretne korzyści odnosi nasz organizm z jej picia. Woda ma niebagatelne znaczenie szczególnie w odniesieniu do dwóch narządów wątroby i nerek. Z jednej strony woda pełni ogromną rolę przy wydalaniu toksyn z naszego organizmu, z drugiej strony odciąża pracę wątroby, która aktywnie uczestniczy w procesach przemiany materii.

 

Dlatego kolejnym razem kiedy będziemy spragnieni, pomyślmy o tym, że zamiast słodkiego gazowanego napoju, dla naszej sylwetki zdecydowanie zdrowsza będzie zwykła woda niegazowana. Z pewnością dostarczymy dzięki jej spożywaniu wiele radości naszemu organizmowi , ale też samym sobie.

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Śniadanie – podstawa skutecznego odchudzania
2 marca, 2023

Osoby, które miały w swoim życiu epizod związany z próbą zrzucenia kilogramów, wiedzą jak trudne i pracochłonne to zajęcie. Wymaga naprawdę silnej woli, rozwagi, wiedzy na temat zdrowego odżywiania i chęci do uprawiania sportu albo chociaż codziennych ćwiczeń w domu.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – to możliwe !
2 października, 2022

Walka ze zbędnymi kilogramami wcale nie jest łatwa. Bardzo często wymaga sporych wyrzeczeń, dlatego tak niewielu osobom udaje się dotrwać do końca kuracji. Często plany niweczy efekt jo-jo, który pojawia się zaraz po zakończeniu drastycznej diety. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie nie może być skuteczne. Sekret tkwi w odpowiednim podejściu do walki z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Owoce, które pomagają schudnąć
2 marca, 2023

Walka z nadmiarem kilogramów wcale łatwa nie jest. Konieczność stosowania się do określonych zasad sprawia, że większość z nas po kilku dniach nie jest w stanie wytrwać postanowieniach diety. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kuracji odchudzającej.

Czytaj więcej arr