34 Single Default
02.02.2024

Szybkie odchudzanie – czy to możliwe?

Warto mieć świadomość, że utrata nadmiaru kilogramów w krótkim czasie nie stanowi żadnej przeszkody. Problem jednak w tym, że bardzo często takie szybkie odchudzanie kończy się efektem jo-jo. A to dlatego, że cały proces walki z nadwagą polega przede wszystkim na stosowaniu dość drastycznych kuracji. Taki rygor sprawia, że szybko powracamy do dawnych przyzwyczajeń żywieniowych. Dlatego też coraz więcej mówi się o tym, że najlepsze efekty daje odchudzanie stopniowe. Dietetycy zalecają powolną utratę masy ciała, najlepiej 1 kilogram w ciągu tygodnia. Dla osób, które muszą zredukować wagę w znacznie krótszym czasie o więcej niż 4 kg w ciągu miesiąca, nie jest to jednak stopniowe odchudzanie nie wchodzi w grę. Na szczęście szybkie odchudzanie wcale nie jest jednoznaczne z efektem jo-jo.

 

Jedną z możliwości jest wspomaganie się odpowiednimi tabletkami na odchudzanie. Są to preparaty, dzięki którym oczekiwane rezultaty można osiągnąć w znacznie krótszym czasie. Takie środki działają dwupłaszczyznowo. Albo przyczyniają się do zahamowania nadmiernego apetytu, albo przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej. Warto jednak mieć świadomość, że istotne znaczenie ma tutaj dobór odpowiednich preparatów. Nie wszystkie środki charakteryzują się jednakową skutecznością. Część dostępnych specyfików (szczególnie popularnych na czarnym rynku) może stanowić poważne zagrożenie, działając przy tym uzależniająco. Dlatego też należy stawiać na sprawdzone tabletki na odchudzanie. Bezpieczne i skuteczne są środki bazujące na zielonej kawie. Dzięki zawartości kwasu chlorogenowego zmniejszają wchłanianie węglowodanów, pozwalając na utratę zbędnych kilogramów poprzez redukcję tkanki tłuszczowej.

Chcąc przyspieszyć odchudzanie i mieć pewność, że nie dojdzie do efektu jo-jo, warto postawić na ćwiczenia. Aktywność fizyczna sprawia, że szybciej dochodzi do deficytu energetycznego. A to oznacza lepsze efekty odchudzania. W połączeniu z tabletkami na odchudzanie (tzw. fat-burnerami), pozwalają osiągnąć świetne rezultaty.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Poznaj sekret skutecznego odchudzania
2 czerwca, 2023

Każdy chciałby poznać sekret szybkiego pozbywania się nadmiaru kilogramów. Nie trzeba by było się ograniczać, jeśli chodzi o jedzenie, ponieważ -znając tajemnicze sztuczki, można by było szybko wyeliminować nadprogramowe kalorie. Niestety cudów nie ma, więc koniecznością jest odchudzanie. Oto kilka sekretów skutecznej walki z nadwagą.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak przyspieszyć działanie diet odchudzających?
2 listopada, 2022

Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, z pewnością stosujesz jakąś dietę. Jest to podstawą doprowadzenia organizmu do deficytu energetycznego, co skutkuje utratą masy ciała. Miej jednak świadomość, że efekty kuracji odchudzającej można przyspieszyć. Oto kilka podpowiedzi.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Prawdy i mity o odchudzaniu
2 grudnia, 2022

Jeżeli przymierzasz się do rozpoczęcia kuracji odchudzającej, z pewnością masz już pewną wiedzę dotyczącą walki z nadmiarem kilogramów. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie informacje są słuszne. Wokół odchudzania narosło bowiem wiele mitów. Czas więc rozwiać wątpliwości.

Czytaj więcej arr