23 Single Default
02.05.2023

Najpopularniejsze składniki tabletek na odchudzanie

 

  • Zielona kawa

O właściwościach odchudzających zielonej kawy w zasadzie wiadomo od niedawna. Badania naukowe wykazały, że niepalone ziarna mogą przyczyniać się do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. A wszystko to dzięki zawartości kwasu chlorogenowego. Jest to substancja, która odpowiada za zmniejszenie wchłaniania węglowodanów. A ponieważ to one w dużej mierze stanowią główne źródło energii, organizm jest zmuszony do czerpania ze zgromadzonych zapasów. Odłożone w tkance tłuszczowej sprawiają, że proces spalania tłuszczyku przebiega znacznie szybciej.

 

  • Jagody Acai

Te niewielkie owoce kryją w sobie ogromną siłę. Nie tylko wspomagają proces odchudzania, ale przede wszystkim poprawiają kondycję zdrowotną. W walce z nadmiarem kilogramów przyczyniają się do podkręcenia metabolizmu. Ponadto wpływają korzystnie na wzrok, sen, a nawet sprawność seksualną.

Najlepiej jest sięgać po takie tabletki, które poza jagodami Acai posiadają dodatkowe składniki. Dzięki temu efekt odchudzający będzie potęgowany.

 

  • L-karnityna

To niezwykle popularny składnik suplementów, stosowany na szeroką skalę przez kulturystów. L-karnityna odpowiada za szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, ponieważ wspomaga transport długołańcuchowych cząsteczek tłuszczu do mintochindriów, gdzie ulegają rozpadowi.

Trzeba jednak mieć świadomość, że zażywanie preparatów z L-karnityną ma sens tylko wtedy, gdy jednocześnie postawimy na aktywność fizyczną. O ile jest ona w stanie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, bez ćwiczeń nie jest w stanie zamienić tłuszczu w suchą masę mięśniową.

To tylko zaledwie kilka z przykładów składników popularnych preparatów wspomagających odchudzanie. Zainteresować powinny Cię też, np. afrykańskie mango, kofeina, Garcinia Cambogia, hoodia gordonii.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Niepozorny składnik diety – woda
2 kwietnia, 2023

Powstało już bardzo wiele teorii i pomysłów dotyczących skutecznego odżywiania. Zainteresowani mają do wyboru cały szereg diet, z których mogą wybierać, tak aby dostosować je do swoich upodobań i stylu życia. Niektóre z nich wydają się nie działać, inne owszem, ale zaraz potem trzeba zmierzyć się z efektem jojo. Tylko niektóre okazują się naprawdę dobrze dobrane właśnie dla nas.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – to możliwe !
2 października, 2022

Walka ze zbędnymi kilogramami wcale nie jest łatwa. Bardzo często wymaga sporych wyrzeczeń, dlatego tak niewielu osobom udaje się dotrwać do końca kuracji. Często plany niweczy efekt jo-jo, który pojawia się zaraz po zakończeniu drastycznej diety. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie nie może być skuteczne. Sekret tkwi w odpowiednim podejściu do walki z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak zahamować apetyt?
2 września, 2022

Dla wielu osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów największym problemem jest nadmierny apetyt. Dostarczanie zbyt dużej dawki kalorii, przekraczającej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, odpowiada za dodatkowe kilogramy. Stąd dość często pojawiające się pytanie brzmi: jak stłumić apetyt?

Czytaj więcej arr