26 Single Default
02.07.2023

Jak schudnąć? Poradnik dla mężczyzn

Poznaj specyfikę tycia męskiego

Żeby móc poznać tajemnicę męskiego odchudzania, warto wiedzieć, jak tyją panowie. Okazuje się bowiem, że ten mechanizm różni się nieco od mechanizmu tycia u kobiet. W przypadku panów bardzo charakterystyczna jest tzw. otyłość brzuszna. To właśnie w tych okolicach gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Jest to efekt raczenia się dość tłustymi posiłkami oraz spożywaniem sporej dawki alkoholu.

 

Wybierz metodę odpowiednią dla siebie

Chcąc schudnąć, przede wszystkim trzeba mieć motywację. Jest to pierwszy krok, który pozwala osiągnąć zadowalające efekty. Następny etap to wybranie odpowiedniej diety odchudzającej.

Do wyboru masz szybkie, ale dość ryzykowne odchudzanie. Drastyczne diety pozwalają pozbyć się nadmiaru kilogramów w krótkim czasie. Musisz jednak liczyć się z uczuciem głodu oraz możliwością wystąpienia efektu jo-jo. Ale dzięki takim dietom możesz pozbyć się nawet 20 kilogramów w kilkanaście dni.

Alternatywą są diety odchudzające, przez które przechodzi się etapami i stopniowo. Co prawda nie chudnie się szybko, ale na pewno bezpiecznie. W wielu przypadkach można powiedzieć, że jest to raczej sposób odżywiania się, który należy praktykować przez całe życie. Tylko wtedy rezultaty odchudzania utrzymają się, a efekt jo-jo nie będzie groził. By przyspieszyć rezultaty działania takich diet, można wspomóc się odpowiednimi tabletkami. Dobre efekty przynosi kuracja na bazie zielonej kawy. Preparaty takie zapobiegają podjadaniu między posiłkami, zmniejszają apetyt, a przy tym przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej.

 

Odchudzanie mężczyzn to przede wszystkim sport

Warto mieć świadomość, że najlepsze rezultaty odchudzania można osiągnąć, ćwicząc. Aktywność fizyczna wydaje się być niezbędna, ponieważ pozwala na szybsze doprowadzenie do deficytu energetycznego.

Dobrze jest połączyć trening z tzw. fat-burnerami – suplementami odchudzającymi, dzięki którym możliwe jest przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Poznaj sekret skutecznego odchudzania
2 czerwca, 2023

Każdy chciałby poznać sekret szybkiego pozbywania się nadmiaru kilogramów. Nie trzeba by było się ograniczać, jeśli chodzi o jedzenie, ponieważ -znając tajemnicze sztuczki, można by było szybko wyeliminować nadprogramowe kalorie. Niestety cudów nie ma, więc koniecznością jest odchudzanie. Oto kilka sekretów skutecznej walki z nadwagą.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak schudnąć bez efektu jo-jo?
2 sierpnia, 2023

Dążenie do szybkiej utraty zbędnych kilogramów najczęściej kończy się efektem jo-jo. Wynika to przede wszystkim ze stosowania bardzo drastycznych diet odchudzających, które do minimum ograniczają spożycie posiłków. Warto jednak mieć świadomość, że chęć utraty masy ciała w krótkim czasie wcale nie musi oznaczać efektu jo-jo. Oto kilka cennych porad.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Owoce, które pomagają schudnąć
2 marca, 2023

Walka z nadmiarem kilogramów wcale łatwa nie jest. Konieczność stosowania się do określonych zasad sprawia, że większość z nas po kilku dniach nie jest w stanie wytrwać postanowieniach diety. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kuracji odchudzającej.

Czytaj więcej arr