26 Single Default
02.07.2023

Jak schudnąć? Poradnik dla mężczyzn

Poznaj specyfikę tycia męskiego

Żeby móc poznać tajemnicę męskiego odchudzania, warto wiedzieć, jak tyją panowie. Okazuje się bowiem, że ten mechanizm różni się nieco od mechanizmu tycia u kobiet. W przypadku panów bardzo charakterystyczna jest tzw. otyłość brzuszna. To właśnie w tych okolicach gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Jest to efekt raczenia się dość tłustymi posiłkami oraz spożywaniem sporej dawki alkoholu.

 

Wybierz metodę odpowiednią dla siebie

Chcąc schudnąć, przede wszystkim trzeba mieć motywację. Jest to pierwszy krok, który pozwala osiągnąć zadowalające efekty. Następny etap to wybranie odpowiedniej diety odchudzającej.

Do wyboru masz szybkie, ale dość ryzykowne odchudzanie. Drastyczne diety pozwalają pozbyć się nadmiaru kilogramów w krótkim czasie. Musisz jednak liczyć się z uczuciem głodu oraz możliwością wystąpienia efektu jo-jo. Ale dzięki takim dietom możesz pozbyć się nawet 20 kilogramów w kilkanaście dni.

Alternatywą są diety odchudzające, przez które przechodzi się etapami i stopniowo. Co prawda nie chudnie się szybko, ale na pewno bezpiecznie. W wielu przypadkach można powiedzieć, że jest to raczej sposób odżywiania się, który należy praktykować przez całe życie. Tylko wtedy rezultaty odchudzania utrzymają się, a efekt jo-jo nie będzie groził. By przyspieszyć rezultaty działania takich diet, można wspomóc się odpowiednimi tabletkami. Dobre efekty przynosi kuracja na bazie zielonej kawy. Preparaty takie zapobiegają podjadaniu między posiłkami, zmniejszają apetyt, a przy tym przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej.

 

Odchudzanie mężczyzn to przede wszystkim sport

Warto mieć świadomość, że najlepsze rezultaty odchudzania można osiągnąć, ćwicząc. Aktywność fizyczna wydaje się być niezbędna, ponieważ pozwala na szybsze doprowadzenie do deficytu energetycznego.

Dobrze jest połączyć trening z tzw. fat-burnerami – suplementami odchudzającymi, dzięki którym możliwe jest przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Owoce, które pomagają schudnąć
2 marca, 2023

Walka z nadmiarem kilogramów wcale łatwa nie jest. Konieczność stosowania się do określonych zasad sprawia, że większość z nas po kilku dniach nie jest w stanie wytrwać postanowieniach diety. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kuracji odchudzającej.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Zielona kawa jako uzupełnienie aktywności fizycznej
2 lutego, 2022

Zależy Ci na uzyskaniu szybkich efektów odchudzania? Nie koncentruj się wyłącznie na aktywności fizycznej. Dzięki połączeniu ćwiczeń z suplementacją zieloną kawą, możesz osiągnąć nieprawdopodobne rezultaty. Sprawdź, jak uzyskać takie rezultaty.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak wybrać najlepsze preparaty wspomagające odchudzanie?
2 listopada, 2023

Boom na tabletki odchudzające istnieje od dłuższego czasu. Dla wielu osób stanowią one wybawienie, pozwalające na pozbycie się nadmiaru kilogramów i uzyskanie szczupłej sylwetki. Chcąc mieć pewność zadowalających rezultatów, warto postawić na sprawdzone preparaty.

Czytaj więcej arr