20 Single Default
02.03.2023

Owoce, które pomagają schudnąć

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pewne owoce. Choć nie są one dostępne w „świeżej” postaci, suplementy powstające na ich bazie są w stanie dać świetne rezultaty.

Jagody Acai, które odchudzają

O odchudzających właściwościach jagód Acai mówi się już od dawna. Stały się hitem wśród amerykańskiej społeczności i to właśnie ona rozpropagowała owoce wśród reszty świata. I całe szczęście, ponieważ dzięki nim można nie tylko pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale również poprawić swoje zdrowie.

Jagody Acai to niewielkie okrągłe owoce, które swoim wyglądem przypominają winogrona. W smaku zaś są niczym jagody oblane czekoladą. Rosną na terenach Puszczy Amazońskiej. Ich odchudzające działanie polega przede wszystkim na podkręceniu metabolizmu. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Atutem jest również to, że dodają energii, dzięki czemu nie ma mowy o senności i wyczerpaniu podczas kuracji odchudzającej.

Z uwagi na obecność wielu ważnych składników (m.in. przeciwutleniaczy), jagody Acai wpływają korzystnie na zdrowie. Poprawiają sprawność seksualną, jakość widzenia, a także opóźniają procesy starzenia i zapobiegają nowotworom.

Ponieważ jagody Acai są bardzo delikatnymi owocami, a przy tym niewiele mają miąższu, występują jedynie w postaci suplementów. Najbardziej popularne są soki oraz preparaty w formie kawowego napoju. Nierzadko na rynku można znaleźć także tabletki na odchudzanie z Acai Berry.

 

Afrykańskie mango na odchudzanie

Kolejnym hitem okazuje się być afrykańskie mango. Za jego właściwości odchudzające odpowiada Irvingia Gabonensis. Dzięki temu możliwe jest uwrażliwienie komórek na insulinę oraz leptynę. To zaś pozwala na podkręcenie tempa spalania tkanki tłuszczowej.

Ponadto afrykańskie mango zawiera sporą dawkę błonnika – substancji balastowej, która reguluje pracę jelit, a jednocześnie pozwala na zmniejszenie łaknienia.

Afrykańskie mango, podobnie jak jagody Acai, nie jest dostępne w „świeżej” postaci. Najczęściej dostępne są jako tabletki na odchudzanie.

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Śniadanie – podstawa skutecznego odchudzania
2 marca, 2023

Osoby, które miały w swoim życiu epizod związany z próbą zrzucenia kilogramów, wiedzą jak trudne i pracochłonne to zajęcie. Wymaga naprawdę silnej woli, rozwagi, wiedzy na temat zdrowego odżywiania i chęci do uprawiania sportu albo chociaż codziennych ćwiczeń w domu.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Szybkie odchudzanie – czy to możliwe?
2 lutego, 2024

Marzenie o szczupłej sylwetce ma wiele osób. Problem w tym, że odchudzanie wcale nie należy do najłatwiejszych. A przy tym czas oczekiwania na pierwsze efekty może być dość długi. Dlatego też wiele osób zastanawia się czy szybkie odchudzanie jest możliwe.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak zahamować apetyt?
2 września, 2022

Dla wielu osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów największym problemem jest nadmierny apetyt. Dostarczanie zbyt dużej dawki kalorii, przekraczającej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, odpowiada za dodatkowe kilogramy. Stąd dość często pojawiające się pytanie brzmi: jak stłumić apetyt?

Czytaj więcej arr