20 Single Default
02.03.2023

Owoce, które pomagają schudnąć

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pewne owoce. Choć nie są one dostępne w „świeżej” postaci, suplementy powstające na ich bazie są w stanie dać świetne rezultaty.

Jagody Acai, które odchudzają

O odchudzających właściwościach jagód Acai mówi się już od dawna. Stały się hitem wśród amerykańskiej społeczności i to właśnie ona rozpropagowała owoce wśród reszty świata. I całe szczęście, ponieważ dzięki nim można nie tylko pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale również poprawić swoje zdrowie.

Jagody Acai to niewielkie okrągłe owoce, które swoim wyglądem przypominają winogrona. W smaku zaś są niczym jagody oblane czekoladą. Rosną na terenach Puszczy Amazońskiej. Ich odchudzające działanie polega przede wszystkim na podkręceniu metabolizmu. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Atutem jest również to, że dodają energii, dzięki czemu nie ma mowy o senności i wyczerpaniu podczas kuracji odchudzającej.

Z uwagi na obecność wielu ważnych składników (m.in. przeciwutleniaczy), jagody Acai wpływają korzystnie na zdrowie. Poprawiają sprawność seksualną, jakość widzenia, a także opóźniają procesy starzenia i zapobiegają nowotworom.

Ponieważ jagody Acai są bardzo delikatnymi owocami, a przy tym niewiele mają miąższu, występują jedynie w postaci suplementów. Najbardziej popularne są soki oraz preparaty w formie kawowego napoju. Nierzadko na rynku można znaleźć także tabletki na odchudzanie z Acai Berry.

 

Afrykańskie mango na odchudzanie

Kolejnym hitem okazuje się być afrykańskie mango. Za jego właściwości odchudzające odpowiada Irvingia Gabonensis. Dzięki temu możliwe jest uwrażliwienie komórek na insulinę oraz leptynę. To zaś pozwala na podkręcenie tempa spalania tkanki tłuszczowej.

Ponadto afrykańskie mango zawiera sporą dawkę błonnika – substancji balastowej, która reguluje pracę jelit, a jednocześnie pozwala na zmniejszenie łaknienia.

Afrykańskie mango, podobnie jak jagody Acai, nie jest dostępne w „świeżej” postaci. Najczęściej dostępne są jako tabletki na odchudzanie.

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – to możliwe !
2 października, 2022

Walka ze zbędnymi kilogramami wcale nie jest łatwa. Bardzo często wymaga sporych wyrzeczeń, dlatego tak niewielu osobom udaje się dotrwać do końca kuracji. Często plany niweczy efekt jo-jo, który pojawia się zaraz po zakończeniu drastycznej diety. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie nie może być skuteczne. Sekret tkwi w odpowiednim podejściu do walki z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Śniadanie – podstawa skutecznego odchudzania
2 marca, 2023

Osoby, które miały w swoim życiu epizod związany z próbą zrzucenia kilogramów, wiedzą jak trudne i pracochłonne to zajęcie. Wymaga naprawdę silnej woli, rozwagi, wiedzy na temat zdrowego odżywiania i chęci do uprawiania sportu albo chociaż codziennych ćwiczeń w domu.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Niepozorny składnik diety – woda
2 kwietnia, 2023

Powstało już bardzo wiele teorii i pomysłów dotyczących skutecznego odżywiania. Zainteresowani mają do wyboru cały szereg diet, z których mogą wybierać, tak aby dostosować je do swoich upodobań i stylu życia. Niektóre z nich wydają się nie działać, inne owszem, ale zaraz potem trzeba zmierzyć się z efektem jojo. Tylko niektóre okazują się naprawdę dobrze dobrane właśnie dla nas.

Czytaj więcej arr