Stres nie ma wpływu na odchudzanie
Mit. Okazuje się, że osoby zestresowane, łatwiej tyją. Odpowiada za to wzmożone wydzielanie kortyzolu – hormonu stresu, który powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej zwłaszcza w okolicach brzucha.
Jeśli się stresujesz, na pewno nie schudniesz. Wręcz przeciwnie, możesz przybierać na wadze.
Ważna jest ilość posiłków
Prawda. Nie od dziś wiadomo, że skuteczna kuracja odchudzająca nie polega na głodowaniu. Istotne znaczenie ma regularne dostarczanie pożywienia. Dzięki temu tempo przemiany materii nie zostaje opóźnione. Zaleca się jeść częściej, ale mniejsze porcje. W ten sposób organizm przyzwyczaja się do pewnej cykliczności, efektem czego jest podkręcenie metabolizmu.
Jeżeli chcesz schudnąć, spożywaj nawet 4-5 posiłków co 2-3 godziny. Najważniejsze jest bowiem to, by nie dopuścić do głodu. Wówczas może się to skończyć podjadaniem, co prowadzi do przybierania na wadze.
Tabletki na odchudzanie nie działają
Mit. Tabletki na odchudzanie wykazują ogromną skuteczność. Wspomagają każdą kurację odchudzającą, pozwalając na uzyskanie zadowalających rezultatów w znacznie krótszym czasie. Warto jednak mieć świadomość, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy ich zażywanie będzie połączone z odpowiednim (zdrowym) odżywianiem oraz minimalnym wysiłkiem fizycznym.
Wśród tabletek na odchudzanie można wyróżnić tzw. supresanty apetytu oraz tzw. fat-burnery. Dzięki nim można albo stłumić apetyt, albo przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.
Jeśli chcesz schudnąć bezpiecznie i skutecznie, polecane są szczególnie preparaty zawierające m.in. zieloną kawę, jagody Acai, afrykańskie mango, chrom, ekstrakt z Garcinia Cambogia.
To zaledwie kilka prawd i mitów, które dotyczą odchudzania. Pamiętaj, by do każdej informacji podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu. Wtedy unikniesz nieprzyjemnego rozczarowania.