11 Single Default
02.02.2022

Zielona kawa jako uzupełnienie aktywności fizycznej

Dlaczego ważna jest aktywność fizyczna?

Ruch jest podstawą każdej kuracji odchudzającej. Podczas wykonywania aktywności fizycznej dochodzi bowiem do przyspieszenia procesów spalania tkanki tłuszczowej. Powstaje deficyt energetyczny, co oznacza szybszą utratę masy ciała.

Żeby walka z nadmiarem kilogramów była efektywna, dobrze jest postawić na ćwiczenia aerobowe. To one sprawiają, że organizm szybciej pozbywa się zgromadzonego tłuszczu. Szczególnie polecana jest jazda na rowerze, pływanie, jogging. Bardzo ważne jest jednak to, by aktywność fizyczną praktykować systematycznie. Najlepsze efekty dają ćwiczenia wykonywane co 2-3 dni przez ok. 40-60 minut.

Odchudzające działanie zielonej kawy

Niepalone ziarna kawy zawierają sporą dawkę kwasu chlorogenowego. I właśnie tym wyróżniają się od standardowych czarnych ziaren. Badania naukowe wykazały, że to przede wszystkim obecność tej substancji odpowiada za odchudzające właściwości, jakie posiada zielona kawa.

Zdaniem naukowców, kwas chlorogenowy odpowiada za zmniejszenie wchłaniania węglowodanów. W ten sposób przyczynia się do przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej. Od dawna wiadomo, że to węglowodany stanowią najważniejsze źródło energii, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ograniczenie cukrów sprawia, że organizm musi czerpać zapasy zmagazynowane w tkance tłuszczowej.

Preparaty, które bazują na zielonej kawie stanowią doskonałe uzupełnienie aktywności fizycznej. Obie formy odchudzania pozwalają na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. To zaś oznacza możliwość osiągnięcia zadowalających rezultatów w znacznie krótszym czasie. Co więcej, cały proces odchudzania odbywa się bez większych wyrzeczeń, więc więcej osób będzie w stanie wytrwać do końca kuracji. Mniejsze jest też prawdopodobieństwo efektu jo-jo, co pozwala na utrzymanie masy ciała w ryzach – nawet po zakończonym odchudzaniu.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Jak schudnąć? Poradnik dla mężczyzn
2 lipca, 2023

Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni nie czują się dobrze z nadmiarem kilogramów. Dlatego i oni coraz chętniej decydują się na różnorodne kuracje odchudzające. Jeżeli i Ty chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, do których warto się dostosować

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Bezpieczne i skuteczne odchudzanie – to możliwe !
2 października, 2022

Walka ze zbędnymi kilogramami wcale nie jest łatwa. Bardzo często wymaga sporych wyrzeczeń, dlatego tak niewielu osobom udaje się dotrwać do końca kuracji. Często plany niweczy efekt jo-jo, który pojawia się zaraz po zakończeniu drastycznej diety. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie nie może być skuteczne. Sekret tkwi w odpowiednim podejściu do walki z nadmiarem kilogramów.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak schudnąć bez efektu jo-jo?
2 sierpnia, 2023

Dążenie do szybkiej utraty zbędnych kilogramów najczęściej kończy się efektem jo-jo. Wynika to przede wszystkim ze stosowania bardzo drastycznych diet odchudzających, które do minimum ograniczają spożycie posiłków. Warto jednak mieć świadomość, że chęć utraty masy ciała w krótkim czasie wcale nie musi oznaczać efektu jo-jo. Oto kilka cennych porad.

Czytaj więcej arr