27 Single Default
02.08.2023

Jak schudnąć bez efektu jo-jo?

Efekt jo-jo, czyli co?

Efekt jo-jo to nic innego jak szybki przyrost masy ciała po skończonej kuracji odchudzającej. Bardzo często zdarza się tak, że dochodzi do niego po bardzo drastycznej diecie. Organizm, który ma ograniczony dostęp do kalorii, po zakończonej kuracji, bardzo szybko nadrabia te straty. W rezultacie jemy znacznie więcej, co skutkuje szybkim przyrostem masy ciała. Nasz ustrój bowiem zaczyna gromadzić zapasy w tkance tłuszczowej, obawiając się kolejnego takiego drastycznego deficytu energetycznego.

 

Odchudzaj się stopniowo

Pamiętaj, że tylko stopniowa utrata zbędnych kilogramów, pozwoli Ci na uzyskanie zadowalających rezultatów. Co jakiś czas obniżaj porcję dostarczanych kalorii, dzięki czemu będziesz chudnąć. Nie zapomnij, że dieta redukcyjna powinna opierać się o zdrową żywność. Dlatego wyeliminuj wszystkie tuczące przekąski, tłuste dania.

Dietetycy są zdania, że najbardziej optymalne jest redukowanie masy ciała o 1 kilogram tygodniowo. To pozwala pozbyć się w sumie 4 kilogramów w ciągu miesiąca. Może nie jest to jakiś spektakularny wynik, ale na pewno stabilny.

 

Jedz regularnie

Będąc na diecie, musisz pamiętać o regularności spożywania posiłków. Staraj się jeść częściej, ale mniejsze porcje. Dzięki temu organizm przyzwyczai się do tego typu cykliczności, co będzie skutkować przyspieszeniem przemiany materii.

 

Szybsze odchudzanie dzięki tabletkom

Żeby schudnąć, a jednocześnie zapobiec powstawaniu efektu jo-jo, dobrze jest sięgnąć po odpowiednie preparaty wspomagające odchudzanie. Ich działanie sprowadza się do zahamowania apetytu (także na słodycze) oraz do przyspieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Zielona kawa jako uzupełnienie aktywności fizycznej
2 lutego, 2022

Zależy Ci na uzyskaniu szybkich efektów odchudzania? Nie koncentruj się wyłącznie na aktywności fizycznej. Dzięki połączeniu ćwiczeń z suplementacją zieloną kawą, możesz osiągnąć nieprawdopodobne rezultaty. Sprawdź, jak uzyskać takie rezultaty.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Owoce, które pomagają schudnąć
2 marca, 2023

Walka z nadmiarem kilogramów wcale łatwa nie jest. Konieczność stosowania się do określonych zasad sprawia, że większość z nas po kilku dniach nie jest w stanie wytrwać postanowieniach diety. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kuracji odchudzającej.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak zahamować apetyt?
2 września, 2022

Dla wielu osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów największym problemem jest nadmierny apetyt. Dostarczanie zbyt dużej dawki kalorii, przekraczającej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, odpowiada za dodatkowe kilogramy. Stąd dość często pojawiające się pytanie brzmi: jak stłumić apetyt?

Czytaj więcej arr