27 Single Default
02.08.2023

Jak schudnąć bez efektu jo-jo?

Efekt jo-jo, czyli co?

Efekt jo-jo to nic innego jak szybki przyrost masy ciała po skończonej kuracji odchudzającej. Bardzo często zdarza się tak, że dochodzi do niego po bardzo drastycznej diecie. Organizm, który ma ograniczony dostęp do kalorii, po zakończonej kuracji, bardzo szybko nadrabia te straty. W rezultacie jemy znacznie więcej, co skutkuje szybkim przyrostem masy ciała. Nasz ustrój bowiem zaczyna gromadzić zapasy w tkance tłuszczowej, obawiając się kolejnego takiego drastycznego deficytu energetycznego.

 

Odchudzaj się stopniowo

Pamiętaj, że tylko stopniowa utrata zbędnych kilogramów, pozwoli Ci na uzyskanie zadowalających rezultatów. Co jakiś czas obniżaj porcję dostarczanych kalorii, dzięki czemu będziesz chudnąć. Nie zapomnij, że dieta redukcyjna powinna opierać się o zdrową żywność. Dlatego wyeliminuj wszystkie tuczące przekąski, tłuste dania.

Dietetycy są zdania, że najbardziej optymalne jest redukowanie masy ciała o 1 kilogram tygodniowo. To pozwala pozbyć się w sumie 4 kilogramów w ciągu miesiąca. Może nie jest to jakiś spektakularny wynik, ale na pewno stabilny.

 

Jedz regularnie

Będąc na diecie, musisz pamiętać o regularności spożywania posiłków. Staraj się jeść częściej, ale mniejsze porcje. Dzięki temu organizm przyzwyczai się do tego typu cykliczności, co będzie skutkować przyspieszeniem przemiany materii.

 

Szybsze odchudzanie dzięki tabletkom

Żeby schudnąć, a jednocześnie zapobiec powstawaniu efektu jo-jo, dobrze jest sięgnąć po odpowiednie preparaty wspomagające odchudzanie. Ich działanie sprowadza się do zahamowania apetytu (także na słodycze) oraz do przyspieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Szybkie odchudzanie – poznaj 5 niezawodnych trików
2 stycznia, 2023

Marzysz o tym, by w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów? Obawiasz się jednak, że nagła utrata masy ciała będzie wiązać się z efektem jo-jo w przyszłości? Poznaj 5 najlepszych trików, dzięki którym przekonasz się, że szybkie odchudzanie jest tak naprawdę możliwe.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Najmodniejsze tabletki na odchudzanie
2 lutego, 2023

Tabletki na odchudzanie to doskonały sposób, by wzmocnić skuteczność zaplanowanej kuracji odchudzającej. By mieć jednak pewność tego, że wybrany preparat rzeczywiście pomoże schudnąć, warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. Oto kilka propozycji, jeśli chodzi o najmodniejsze środki wspomagające odchudzanie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak zahamować apetyt?
2 września, 2022

Dla wielu osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów największym problemem jest nadmierny apetyt. Dostarczanie zbyt dużej dawki kalorii, przekraczającej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, odpowiada za dodatkowe kilogramy. Stąd dość często pojawiające się pytanie brzmi: jak stłumić apetyt?

Czytaj więcej arr