31 Single Default
02.11.2023

Jak wybrać najlepsze preparaty wspomagające odchudzanie?

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że na rynku dostępne są zasadniczo dwa rodzaje tabletek wspomagających odchudzanie.

Pierwsza grupa to tzw. supresanty apetytu. Ich celem jest tłumienie apetytu. Dzięki temu nie odczuwasz głodu, mimo że jesz znacznie mniej. Działanie polega m.in. na oszukiwaniu mózgu poprzez zmianę mechanizmu głodu w mechanizm sytości.

Druga grupa to specyfiki, które przyczyniają się do przyspieszenia procesów spalania tkanki tłuszczowej. Stymulując proces lipolizy, pozwalają na pozbycie się zapasów tłuszczu zgromadzonych w tkankach. Niektóre środki przyczyniają się do zmniejszenia wchłaniania węglowodanów, co zmusza organizm do czerpania ze zmagazynowanych zapasów.

 

Sugeruj się składem

To w składzie ukryta jest tajemnica skuteczności konkretnych specyfików wspomagających odchudzanie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że stosowanie danego środka faktycznie pomoże uporać się z nadmiarem kilogramów, koniecznie sprawdzaj etykietę.

Wśród odchudzających składników powinny znaleźć się m.in. L-karnityna, kofeina, wyciąg z zielonej herbaty, zielona kawa, Garcinia Cambogia. Są to substancje, które albo hamują łaknienie, albo odpowiadają za przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej.

 

Kupuj wyłącznie w legalnych źródłach

Na czarnym rynku dostępnych jest wiele tabletek na odchudzanie, których stosowanie nie jest bezpieczne. Zawierają bowiem zakazane w obrocie substancje, które mogą przynieść znacznie więcej szkód niż pożytku. Koniecznie unikaj takich środków, które zawierają m.in. efedrynę, orlistat, żywiczan fenterminy (fenterminę).

Pamiętaj także, iż tabletki o nieznanym pochodzeniu mogą zawierać nie do końca oczyszczone substancje. To będzie oznaczać nie tylko gorsze efekty odchudzania, ale również większe ryzyko pojawienia się działań niepożądanych.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Jak zahamować apetyt?
2 września, 2022

Dla wielu osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów największym problemem jest nadmierny apetyt. Dostarczanie zbyt dużej dawki kalorii, przekraczającej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, odpowiada za dodatkowe kilogramy. Stąd dość często pojawiające się pytanie brzmi: jak stłumić apetyt?

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Odchudzanie z Acai Berry
2 grudnia, 2023

Chcesz schudnąć bezpiecznie i skutecznie, a przy tym poprawić swoją kondycję zdrowotną? Pozbądź się nadmiaru kilogramów dzięki Acai Berry. Te niewielkie owoce kryją w sobie ogromną moc, dzięki której spełnią się Twoje marzenia o szczupłej sylwetce.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak przyspieszyć działanie diet odchudzających?
2 listopada, 2022

Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, z pewnością stosujesz jakąś dietę. Jest to podstawą doprowadzenia organizmu do deficytu energetycznego, co skutkuje utratą masy ciała. Miej jednak świadomość, że efekty kuracji odchudzającej można przyspieszyć. Oto kilka podpowiedzi.

Czytaj więcej arr