31 Single Default
02.11.2023

Jak wybrać najlepsze preparaty wspomagające odchudzanie?

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że na rynku dostępne są zasadniczo dwa rodzaje tabletek wspomagających odchudzanie.

Pierwsza grupa to tzw. supresanty apetytu. Ich celem jest tłumienie apetytu. Dzięki temu nie odczuwasz głodu, mimo że jesz znacznie mniej. Działanie polega m.in. na oszukiwaniu mózgu poprzez zmianę mechanizmu głodu w mechanizm sytości.

Druga grupa to specyfiki, które przyczyniają się do przyspieszenia procesów spalania tkanki tłuszczowej. Stymulując proces lipolizy, pozwalają na pozbycie się zapasów tłuszczu zgromadzonych w tkankach. Niektóre środki przyczyniają się do zmniejszenia wchłaniania węglowodanów, co zmusza organizm do czerpania ze zmagazynowanych zapasów.

 

Sugeruj się składem

To w składzie ukryta jest tajemnica skuteczności konkretnych specyfików wspomagających odchudzanie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że stosowanie danego środka faktycznie pomoże uporać się z nadmiarem kilogramów, koniecznie sprawdzaj etykietę.

Wśród odchudzających składników powinny znaleźć się m.in. L-karnityna, kofeina, wyciąg z zielonej herbaty, zielona kawa, Garcinia Cambogia. Są to substancje, które albo hamują łaknienie, albo odpowiadają za przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej.

 

Kupuj wyłącznie w legalnych źródłach

Na czarnym rynku dostępnych jest wiele tabletek na odchudzanie, których stosowanie nie jest bezpieczne. Zawierają bowiem zakazane w obrocie substancje, które mogą przynieść znacznie więcej szkód niż pożytku. Koniecznie unikaj takich środków, które zawierają m.in. efedrynę, orlistat, żywiczan fenterminy (fenterminę).

Pamiętaj także, iż tabletki o nieznanym pochodzeniu mogą zawierać nie do końca oczyszczone substancje. To będzie oznaczać nie tylko gorsze efekty odchudzania, ale również większe ryzyko pojawienia się działań niepożądanych.  

Przeczytaj również

Zdrowie Market
Szybkie odchudzanie – czy to możliwe?
2 lutego, 2024

Marzenie o szczupłej sylwetce ma wiele osób. Problem w tym, że odchudzanie wcale nie należy do najłatwiejszych. A przy tym czas oczekiwania na pierwsze efekty może być dość długi. Dlatego też wiele osób zastanawia się czy szybkie odchudzanie jest możliwe.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Owoce, które pomagają schudnąć
2 marca, 2023

Walka z nadmiarem kilogramów wcale łatwa nie jest. Konieczność stosowania się do określonych zasad sprawia, że większość z nas po kilku dniach nie jest w stanie wytrwać postanowieniach diety. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kuracji odchudzającej.

Czytaj więcej arr
Zdrowie Market
Jak przyspieszyć działanie diet odchudzających?
2 listopada, 2022

Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, z pewnością stosujesz jakąś dietę. Jest to podstawą doprowadzenia organizmu do deficytu energetycznego, co skutkuje utratą masy ciała. Miej jednak świadomość, że efekty kuracji odchudzającej można przyspieszyć. Oto kilka podpowiedzi.

Czytaj więcej arr